Jedním z rozhodujících vlivů na kvalitu života alergika je zejména u dětí včasné rozpoznání alergie a následná léčba. Klíčovým prvkem v systému péče je úloha dětského lékaře a alergologa. Důležité je zvyšovat povědomí o alergii, o významu včasného a správného léčení a důležitosti rizikových faktorů a rizikového chování.

Jako u každého onemocnění, začínáme i v léčbě alergií úpravou režimu a prostředí, vyloučením všech alergenů z okolního prostředí, zdravou životosprávou. Tato opatření nejsou vždy postačující, a tak musíme sáhnout k léčbě. Léky proti alergii se nazývají antihistaminika.

Antihistaminika dělíme na první generaci, kam patří starší antihistaminika, která mají více nežádoucích účinků, jako je ospalost, sucho v ústech, zácpa a obtížné močení, u dětí noční můry a dráždivost. Druhá generace antihistaminik již má tyto nežádoucí účinky zcela minimální.

Nejčastější projevy alergie

Mezi nejčastější alergie patří alergická rýma (časté kýchání, rýma a svědění nosu), které jsou způsobeny alergií na trávy, pyl, plísně, prach a další látky. Vzdušný alergen také dráždí oči, což vede k nadměrnému slzení, štípání očí a zánětu spojivek. Dobry přispevek v lečbě alergie je Analergin. Analergin okamžitě uleví od příznaků alergie.Oční kapky Analergin Vám uleví od svědění, zarudnutí a slzení očí způsobených alergií. Analergin potlačuje svědění, pálení v nose, kýchání i vodnatý výtok. Analergin je vhodným lékem na alergii pro děti od šesti let a dospělé. Analergin je taký vhodným lékem na alergii pro řidiče, neovlivňuje bdělost, soustředění ani schopnost řízení motorových vozidel. Nosní sprej a oční kapky Analergin jsou lokální a velmi účinná antihistaminika II. generace s rychlým nástupem účinku a dlouhodobým působením.

Hledáte vhodný přípravek, který Vás zbaví projevů alergie? Vyzkoušejte Analergin. Analergin můžete zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu.